rejestracja firmy warszawa E-pok
pl en

Od czego zacząć pisanie bloga?

Jeśli to czytasz – na pewno od zawsze chciałeś dzielić się swoimi przekonaniami z większą grupą ludzi. Zapewne, odkąd pamiętasz, miałeś swoje własne, oryginalne zdanie.  Rzadko zgadzałeś się z innymi... Z czasem znaleźli się też ludzie podzielający Twoje przekonania, jednak nie było ich tak wielu – byli to Twoi przyjaciele.
Czy pomyślałeś kiedyś, że takich ludzi może być więcej? Właśnie tak! W Internecie jest masa ludzi myślą tak jak Ty.  Za pośrednictwem Internetu, możesz bezproblemowo znaleźć ludzi, którzy podzielają dokładnie takie same poglądy, ludzi którzy mówią i myślą podobnym językiem oraz mają to samo zdanie.

Istnieją różne sposoby alby do nich dotrzeć. Mamy przecież tematyczne fora internetowe. Mamy grupy na portalach społecznościach i wiele, wiele innych. Jednak jest dość specyficzny sposób na dotarcie do nich wszystkich. To blog internetowy. Na blogu skupisz aktywnych czytelników, którzy będą prowadzić dyskusje w komentarzach i znajdziesz wymarzoną publiczność aby w końcu podzielić się swoją opinią i poglądami na dany temat.

Istnieją różne rodzaje blogów. Od Ciebie zależy, który rodzaj stworzysz. Może to być blog fotograficzny (fotoblog), blog z krótkimi wpisami, blog z linkami, z filmikami lub zwykły blog regularnie zapełniany tekstem.

Właśnie! Regularność jest tu kluczowym czynnikiem. Jeżeli chcesz, żeby czytelnicy twojego bloga byli aktywni - często na niego zaglądali i komentowali – MUSISZ pisać regularnie. Nie ma konieczności pisania codziennie. Może to być np. jeden, dwa razy w tygodniu. Ważne jednak, żeby cykliczne ostępy czasu były mniej więcej równe  (przecież nic się nie stanie jak spóźnisz się z postem o jeden dzień). Dzięki temu czytelnik będzie w stanie przewidzieć kiedy to na blogu pojawi się nowy wpis i w tym czasie będzie go  oczekiwał.

Na blogu możesz dzielić się swoimi spostrzeżeniami życiowymi, myślami, poglądami. Możesz także komentować aktualne wydarzenia w kraju lub na świecie czy też podzielić się dzisiejszym fragmentem ze swojego dnia. Zwykle wszystko to możesz robić na dwa sposoby. Możesz pisać kontrowersyjnie – i przez to przyciągnąć dużą ilość czytelników; lub też pisać teksty ujmujące Twoje zdanie w mniej spektakularny sposób. Niektórzy stosują także formę żartobliwą jeśli tematyka bloga na to pozwala. Jednak ważną kwestią w prowadzeniu bloga jest oryginalność. Chodzi tu o to, aby wyrobić swój własny styl pisania. Nie pisz nic na siłę. Nie wolno Ci robić sztucznego show ze zwykłego tekstu. Podczas pisania bloga należy być wyluzowanym, naturalnym... należy być po prostu sobą.
Nie jest ważne co napiszesz. Liczy się forma. Ludzie nie patrzą na merytoryczny przekaz treści. To co aktualnie czytają nic ich obchodzi. Czytelnik jest usatysfakcjonowany, gdy tekst czyta się dobrze, wygodnie i płynnie. Formułuj myśli tak, żeby czytelnik chciał koniecznie dobrnąć do końca, i po przeczytaniu miał ochotę sięgnąć po kolejny tekst Twojego autorstwa. Pisz tak jakby czytelnik właśnie z Tobą rozmawiał. Staraj się żeby relacja pomiędzy Toba a czytelnikiem była jak najlepsza.

Dzięki tym kilku sztuczkom, z pewnością na Twoim blogu pojawią się nowi goście, oraz w znacznie większej ilości. Zachęć ich o subskrypcji, organizuj konkursy z nagrodami i, prowadź ekscytujące dyskusje.
Nigdy nie odpuszczaj dobrej relacji z czytelnikiem. Pozwalaj mu na wszystko, wedle sparafrazowanej zasady „nasz czytelnik nasz pan". Niech czytający komentują, piszą, bawią się, odpowiadają na pytania oraz znajdują odpowiedzi na swoje. Spraw żeby czytelnik Twojego bloga odprężył się i odpoczął czytając Twój artykuł. Stwórz wokół swojego bloga niepowtarzalną społeczność i poczuj satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

 

powrót do listy artykułów

Przyjdź do E-poki rozwijaj swój biznes z profesjonalistami!

Nasze serwisy:wiza-online.plfrankowiec.pltriploca.com