rejestracja firmy warszawa E-pok
pl en

Odbiorą chleb notariuszom i utrudnią życie uczciwym przedsiębiorcom.

Nadchodzą zmiany w przepisach o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Od 1 stycznia 2015 roku minimalny kapitał w spółkach z ograniczona odpowiedzialnoscią ma zostać obniżony z 5.000 do 1zł, ale ma być wprowadzony obowiązkowy kapitał zapasowy w wysokości 50.000 zł.
Obowiązkowo też spółka będzie musiała przeznaczać część z swojego zysku 10-25% na pokrycie kapitału. Dodatkowym sporym utrudnieniem ma być wprowadzenie testów wypłacalności spółki, które również przewiduje wprowadzenie odpowiedzialności cywilnoprawnej członków zarządu za szkody związane ze złożeniem błędnej prognozy wypłacalności.
Z jednej strony te zmiany to krok w dobrym kierunku, ale pewnie jak to zwykle bywa w swoich konsekwencjach dotkną firm chcących uczciwie funkcjonować, a nie tylko cwaniaków i oszustów. Spowoduje to oczywiście wzrost wydatków na biurokrację: księgowość i prawników, ale zmiany nie poprawią ściągalności długów.
Przy okazji zmian dotyczących zakładania spółek z o.o. wprowadzone mają zostać zmiany umożliwiające m.in. zakładanie spółek jawnych i komandytowych przez internet, czy też składanie tą drogą wniosków o zmianę wpisu w KRSie.
 
powrót do listy artykułów

Przyjdź do E-poki rozwijaj swój biznes z profesjonalistami!

Nasze serwisy:wiza-online.plfrankowiec.pltriploca.com