doradztwo księgowe E-pok
pl en

Korzyści za 49 zł netto miesiecznie.

Jest kilka zalet, które warto podkreślić: Po pierwsze, to my odbieramy pocztę i skanujemy dla Ciebie listy - Ty otrzymujesz na maila. Drugą korzyścią, o której warto napisać to najlepszy warszawski Urząd Skarbowy. A dalej to: wygoda i mniejsze koszty!
 • Bezpieczeństwo

  księgowi wyłącznie licencjonowani przez Ministerstwo Finansów

 • Oszczędność

  preferencyjne, indywidualnie negocjowane warunki współpracy, atrakcyjne ceny usług ksiegowych

 • Kompleksowość

  wygodny dostęp do szerokiego wachlarza produktów i usług

 • Terminowość

  zasada kontaktu 24h, przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych

 • Wygoda

  nieodpłatny dojazd przedstawicieli E-pok do Klienta

 • Gwarancja

  ceny usług księgowych określone w umowie przez 10 lat nie wzrosną więcej niż o wartość wskaźnika inflacji GUS

Założenie biura wiąże się z wieloma kosztami, między innymi z opłacaniem lokalu w którym znajdować się będzie siedziba firmy, czy z wypłacaniem pensji dla pracowników. Zainwestować trzeba nie tylko pieniądze ale również swój czas, ponieważ całości należy doglądać a do firmy dojechać. Wynajem lokalu w dobrej dzielnicy jest bardzo drogi, w stolicy jest to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Co mają zrobić młodzi ludzie dopiero rozpoczynający swoją działalność, małe lub średnie przedsiębiorstwa lub osoby potrzebujące siedziby lecz pracujący w terenie? Dla takich właśnie osób powstała usługa zwana wirtualnym biurem. Pierwszy raz usługa ta pojawiła się na rynku około dziesięciu lat temu, ale swój rozkwit biura online przeżywają od niespełna czterech lat. Związane jest to w dużej mierze z kryzysem i szukaniem cięć kosztów, tak by firma mogła utrzymać się na rynku.

Nazwa wirtualne biuro pochodzi od angielskich słów virtual office. Jest to usługa, polegająca między innymi na udostępnieniu przedsiębiorcy adresu, numeru telefonu czy faksu. Dzięki temu możemy posiadać biuro w tak zwanej „dobrej” dzielnicy czy przy „dobrej” ulicy bez ponoszenia ogromnych wydatków. Obejmuje ona także różne inne usługi w zależności od tego na co przedsiębiorca się zdecyduje i co jest mu tak naprawdę potrzebne do prowadzenia działalności. Właściciel może zdecydować, że chce korzystać z większej ilości usług takich jak: odbiór i przesyłanie poczty, obsługa poczty e mail, umawianie spotkań z kontrahentami, wirtualny sekretariat, sporządzanie dokumentów i wiele innych. Biuro online może pełnić identyczną rolę jak pełnią tradycyjne biura, korzystać więc można z identycznych usług jakie dostępne są dla posiadaczy realnej siedziby. Osoby które zdecydują się na tą usługę, mogą dodatkowo w umowie zastrzec sobie, że będą chciały kilka godzin tygodniowo skorzystać np. z biurka z komputerem, czy przeprowadzić spotkanie biznesowe w siedzibie, jest to możliwe po wcześniejszym ustaleniu. Wśród wielu usług jakie proponują przedsiębiorcy wirtualne biura, jest także możliwość skorzystania z pomocy prawnika czy księgowości. Zwłaszcza ta druga opcja może być niezwykle korzystna dla posiadacza e-biura. Decydując się na prowadzenie księgowości przez wirtualne biuro, wszystko znajdować się będzie w jednym miejscu, bez konieczności dostarczania dokumentów do biura rachunkowego. Jest to bardzo dobra opcja dla osób które o księgowości mają bardzo małe pojęcie, wystarczy poszukać wirtualnego biura które w swojej ofercie posiadają taką usługę. Na rynku znajdują się również biura których specjalnością jest właśnie księgowość, korzystając z ich pomocy przedsiębiorca może mieć pewność, że dokumentacja księgowa zostanie utrzymana w należytym porządku oraz, że wszystko rozliczane będzie w wymaganym terminie.


Adres jest niezbędny po to by firmę zarejestrować, wirtualne biuro go udostępnia więc śmiało można to zrobić. Przydatne jest to zwłaszcza dla osób które większość spraw załatwiają w domu. Nie jest dobrze widziane gdy adres firmy jest także adresem domowym przedsiębiorcy. Uznawane jest to za mało profesjonalne. Adres który zostaje udostępniony przedsiębiorcy, spokojnie można umieszczać na pieczątkach czy wizytówkach, jednak należy pamiętać by poinformować kontrahentów, że korzystamy z takiej usługi a z właścicielem skontaktować się można np. za pomocą telekonferencji.


Od pewnego czasu wirtualne biura świadczą nową usługę jaką jest przedstawicielstwo. Polega to na tym, że przedsiębiorca przenosi wykonanie części zadań na biuro pod którego opieką się znajduje i z którego usług korzysta, a ono staje się jego przedstawicielem w „świecie realnym” przykładowo podczas załatwiania niektórych spraw urzędowych.


Klientami Polskich wirtualnych biur są coraz częściej zagraniczni przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają działalność na naszym rynku. Korzystają oni z ich usług z identycznych przyczyn jak właściciele firm czy osoby fizyczne pochodzące z Polski. Pozwala im to zaoszczędzić czas oraz pieniądze.


Ceny najmu biur wirtualnych różnią się z identycznych przyczyn jak ceny wynajmu lokalu w świecie realnym. Liczy się ich lokalizacja, standard oraz pakiet usług jaki mają do zaoferowania.


Jak wcześniej zostało wspomniane przed skorzystaniem z usługi wirtualnego biura należy podpisać umowę. Może ona mieć różny charakter, w jednym przypadku będzie to umowa najmu w innym umowa świadczenia usług. Wszystko zależy od tego, z czego przedsiębiorca będzie chciał skorzystać. Niektóre biura przy podpisywaniu umów na dłuższy czas, obniżają ceny bądź udostępniają dodatkowe usługi. Warto wcześniej zastanowić się jak długo chcielibyśmy z takich usług korzystać. Należy zwrócić uwagę także na sposób rozwiązania umowy, tak by uniknąć niepotrzebnych kosztów w momencie zakończenia współpracy.


Zalet wirtualnego biura jest bardzo dużo, lecz są także i wady. Przed podpisaniem umowy, należy sprawdzić dokładnie firmę z której usług zamierza się skorzystać. Dobrze jest poszukać opinii innych przedsiębiorców, popytać czy zadowoleni są z obsługi, czy personel jest dostatecznie wykwalifikowany, czy warunki umowy są korzystne oraz jak chronione są dane oraz dokumenty firmy. Zakładając firmę lub działalność należy zastanowić się, czy tradycyjne biuro jest naprawdę potrzebne. Istnieje bardzo dużo osób, które większą część swoich obowiązków mogą lub wykonują w domu, na przykład architekci czy informatycy, dla nich jest na pewno dobre rozwiązanie. Dla firm których praca wymaga ciągłego kontaktu z klientem lub kontrahentami, wirtualne biuro może okazać się droższym wydatkiem niż wynajem lokalu.

Zakładając firmę, trzeba podać konkretny adres, w którym znajdować się będzie siedziba firmy. Nie każdy jednak dysponuje własnym lokalem, który mógłby służyć do tego celu. Z kolei wynajem pomieszczenia, czy nawet niewielkiej przestrzeni biurowej, jest kosztowny. Ponadto, nie każdy przedsiębiorca potrzebuje fizycznej siedziby. Dla takich osób, propozycją wartą rozważenia jest wirtualne biuro. Jest to usługa outsourcingowa, polegająca na użyczeniu adresu dla rejestracji działalności gospodarczej, najczęściej połączona z obsługą korespondencji i faksu. Firma prowadząca wirtualne biuro, za dodatkową opłatą, przeważnie zapewnia również konsultacje prawne i usługi księgowe dla swoich klientów. W wielu sytuacjach, takie wynajęcie samego adresu jest rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na tę usługę, ogranicza się sobie możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem. Nie można wtedy liczyć na to, że ktoś, mówiąc kolokwialnie, z ulicy, przyjdzie do nas i da nam zlecenie. Wirtualne biuro zapewnia wprawdzie możliwość wynajęcia sali na określoną godzinę, przydaje się to jednak tylko w przypadku umówionych z góry spotkań.

Przyjdź do E-poki rozwijaj swój biznes z profesjonalistami!

Nasze serwisy:wiza-online.plfrankowiec.pltriploca.com