rejestracja firmy warszawa E-pok
pl en

Co firma, mały biznes potrzebuje do rozwoju?

Każda firma czy mała czy duża dochodzi do takiego puntu, który można nazwać breakpoint. Sytuacja jak w tenisie, w której jednej stronie broniącej się brakuje tylko jednej piłki do zdobycia przewagi. Potocznie można powiedzieć, że sytuacja firmy, kiedy brakuje do rozwoju gotówki. W takich sytuacjach trzeba rozejrzeć się za możliwości dofinansowania działalności, biznesu, aby dalej mógł się rozwijać, aby dalej przynosił coraz to większe zyski.

Czy na pewno firmie takie rozwiązanie się przydaje w wzięcie kredytu? Zdecydowanie, ponieważ oprócz tego, że firmy mogą sobie odsetki odliczyć to kredyty dla firm są bardziej korzystniej są oprocentowane niż dla zwykłego kowalskiego. Dodatkowo firmy kupując sprzęt często muszą wydać więcej i banki dla firm udzielają większych kredytów.

Przeglądając oferty kredytów dla firm są ciekawsze i bardziej opłacalne niż zwykłe konsumenckie. Przykładem może być IdeaBank oferuje dla biznesów jednoosobowych kredyt na otwarcie działalności i na pierwszy rok działalności przedsiębiorstwa bank pokrywa składki płacone do ZUS. Składki te bank pokrywa do kwoty 400 zł miesięcznie. Taki zastrzyk gotówki pomaga rozwijać firmę dodatkowo może płacić ZUS i to przez cały rok. Ta oferta jest bardzo ciekawa dla osób otwierające biznes, które jeszcze nie myślą o breakpoint, bo muszą zacząć od zera.  Dodatkową ofertą Ideabanku jest oferta kredytu na dziesięć lat do trzystu pięćdziesięciu tysięcy.

Dodatkowo Mbank proponuje nam również kredyt możliwość finansowania z zabezpieczeniem. Wielkość takiego kredytu z zabezpieczeniem hipotecznym na nieruchomości osobistej lub komercyjnej dochodzi nawet do 4 000 000 złotych.

Jeśli tych wszystkich ofert mało dla przedsiębiorstw Idea Bank oferuje Kredyt INWESTYCYJNY ZE WSPARCIEM UNIJNYM w maksymalnej kwocie aż do 250 000 złotych na okres pięćdziesiąt dziewięć miesięcy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodatkowo małe biznesy, firmy potrzebują rozwiązania w formie leasingu np., jeśli chcą kupić samochód lub maszyny.

Ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez banki, aby firmom poprawić płynność finansową proponuje się faktoring. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma zyskuje ekspresowy dostęp do gotówki za faktury swoich kontrahentów. Firma używając faktoringu pozbywa się zatorów płatniczych oraz wzbogaca swoją ofertę dla klientów dając im możliwość wydłużenia terminów płatności dodatkowo daje możliwość monitorowania i stosowania windykacji miękkiej.

Reasumując można stwierdzić, że oferta dzisiejszych banków sprawia, że na pewno gotówki biznesowi nie zabraknie.

Tylko trzeba czekać jak firmy się rozwiną, dzięki tym rozwiązaniom.

powrót do listy artykułów

Przyjdź do E-poki rozwijaj swój biznes z profesjonalistami!

Nasze serwisy:wiza-online.plcITcloud.pl