rejestracja firmy warszawa E-pok
plen

Tutaj przeczytasz artykuły, instrukcje E-pok. Zobacz czy nie ma tematu, który Cię interesuje ?

  • W Polsce już od 2015 roku funkcjonują pewne formy Jednolitego Pliku Kontrolnego. Tego typu element został wprowadzony w celu skutecznego uszczelnienia systemu podatkowego w naszym kraju. Już teraz dowiedz się czym dokładnie jest JPK! Czym jest JPK? Z definicji JPK jest... Czytaj więcej »
  • Prowadzenie rozliczeń księgowych dotyczy małych, średnich i dużych firm. Rozliczenie z Urzędem Skarbowym jest nierozłącznym elementem w każdym z tych przypadków. Zazwyczaj pod uwagę bierzemy dwa rozwiązania. Albo bierzemy na siebie tę odpowiedzialność i sami prowadzimy księgowość firmy,... Czytaj więcej »
  • Wielu przedsiębiorców, szczególnie prowadzących mniejsze firmy, decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości ze względu na oszczędność pieniędzy. Warto jednak dobrze zapoznać się z tematem, aby nie wpędzić swojej firmy i jej rachunkowości w kłopoty związane z niedopełnieniem jakiś... Czytaj więcej »
  • Kasy fiskalne online- nowe przepisy. Nowy Rok- nowe przepisy. Od 1 stycznia 2020 musimy przygotować się na wielkie zmiany dotyczące kas fiskalnych. Zamiast tradycyjnych kas, przedsiębiorcy mają obowiązek zakupić kasę fiskalną online, która poza tradycyjnym zapisywaniem... Czytaj więcej »
  • Podatek VAT (Value Added Tax), to podatek od wartości dodanej do towarów i usług. Dotyczy zarówno sprzedawców, jak i samych nabywców. Dzieje tak dlatego, że jego wartość każdorazowo doliczana jest do transakcji między nimi. I choć wydaje się zupełnie odwrotnie — tak naprawdę mechanizm działania... Czytaj więcej »
  • W międzynarodowych korporacjach istnieje wiele stanowisk, ich nazwy są często do siebie podobne, także trudno je odróżnić, a tym bardziej znaleźć sens ich istnienia. Celem jednak nauk o zarządzaniu jest odkrywanie rzeczywistej wielkiej ich wartości. W niniejszym... Czytaj więcej »
  • Małe i średnie przedsiębiorstwa są podstawą gospodarki niemieckiej. Z tego powodu wielokrotnie wzywano do wspierania firm. Zasadniczo jednak, wszystkie firmy w Niemczech podlegają opodatkowaniu. Zobowiązania podatkowe firm określane są przez czynniki, w tym formy prawne i rodzaje działalności,... Czytaj więcej »
  • Według wielu poważnych szacunków Polska może zostać w niedługim czasie eksporterem netto stając się tym samym członkiem nieformalnego, ale bardzo prestiżowego klubu, bowiem bardzo niewiele państw może się obecnie takim korzystnym bilansem pochwalić. W osiągnięciu tego rezultatu pomógł z pewnością... Czytaj więcej »
  • Podejmując decyzję o doposażeniu swojej firmy, często pojawia się problem co wybrać. Leasing, czy pożyczka. Różnica w tych produktach jest zasadnicza i oba mają swoje plusy i minusy. W zawiłościach „ogólnych warunków umowy", zastosowano mnóstwo punktów i paragrafów, które są niezmiernie istotne... Czytaj więcej »
  • Wielu młodych przedsiębiorców zaczynających swą przygodę z prowadzeniem firmy musi podjąć decyzję odnośnie formy opodatkowania i rozliczania podatku dochodowego. Większość początkujących przedsiębiorców decyduje się na najprostszą i najmniej kłopotliwą dla osoby prowadzącej własną działalność... Czytaj więcej »
  • Problemem godnym omówienia w kontekście długu podatkowego są zasady przeniesienia odpowiedzialności podatkowej na podmioty inne niż dłużnik. O ile w prawie cywilnym dozwolone są różne konfiguracje, to publicznoprawny charakter podatków wymusza inny typ konstrukcji prawnych. Skoro interes... Czytaj więcej »
  • Każda firma czy mała czy duża dochodzi do takiego puntu, który można nazwać breakpoint. Sytuacja jak w tenisie, w której jednej stronie broniącej się brakuje tylko jednej piłki do zdobycia przewagi. Potocznie można powiedzieć, że sytuacja firmy, kiedy brakuje do... Czytaj więcej »
  • Ustawa o podatku od towarów i usług wprowadza możliwość skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku do zapłaty, w sytuacji, gdy podatnik nie otrzymał płatności za fakturę. Jest to tak zwana ulga na złe długi. Znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług zmienia niektóre przepisy... Czytaj więcej »
  • O tym, że nikt nie lubi podatków wie każdy. Już Benjamin Franklin wspominał, że „na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki." Tak negatywne nacechowanie tego słowa, sprawia, że budzi ono raczej nieprzyjemne skojarzenia, szczególnie w kontekście podwyższenia podatków lub nowych podatków. Co... Czytaj więcej »
  • Decyzja o rozpoczęciu działalności eksportowej przez przedsiębiorstwo musi być przemyślana i świadoma. W wymianie handlowej pomiędzy krajami UE obowiązuje dostawa wewnątrzwspólnotowa i aby móc w ten sposób sprzedać towary firma powinna posiadać numer NIP opatrzony dwuliterowym prefiksem PL. Można... Czytaj więcej »
  • Nasłuchałeś się, jak to freelancerzy mają dobrze – bez szefa, bez wstawania rano. Sami sobie sterem i okrętem. Ich zarobki są rocznie nawet o kilkanaście tysięcy wyższe, niż u ich kolegów, etatowców. Zapragnąłeś więc zrezygnować ze statecznej umowy o pracę, a zająć... Czytaj więcej »
  • Otrzymany w ten sposób obraz jednostki powinien być wiarygodny, kompletny i użyteczny dla odbiorców wewnętrznych oraz dla odbiorców zewnętrznych z otoczenia jednostki. Reguły prawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych, gwarantujące rzetelność i praktyczną... Czytaj więcej »
  • Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć, nie ruszając się z domu, bez pomocy notariusza. Gotowe wzorce umowy trzeba wypełnić w sieci. Krajowy Rejestr Sądowy powinien uwzględnić taki podmiot w ciągu doby. Niestety jednak do praktycznego funkcjonowania przedsiębiorstwa... Czytaj więcej »
  • Rozwiązanie idealne dla Ciebie i Twoich podatków. Można powiedzieć, że rzeczywiście Twoje podatki w końcu zostały ujarzmione... Zadbaj o emeryturę, inwestuj, oszczędzaj na podatkach Wpłaty już od składki 315 zł netto miesięcznie Okres wpłat minimum... Czytaj więcej »
  • Osiągamy sukces dzięki ludzkim pasjom i potrzebom. Właśnie te ostatnie otwierają w nas świadomość luk, które pragniemy wypełnić, aby uzyskać poczucie szczęścia i spełnienia. Zawsze będziemy klientami wobec tych, którzy mogą wypełnić nasze potrzeby. Jak zatem w... Czytaj więcej »
  • Bywa tak, że założenie działalności jednoosobowej, zwanej powszechnie „samozatrudnieniem" jest koniecznością wynikającą z ustaleń z pracodawcą. Dzięki temu, on ma mniejsze zobowiązania, a pracownik – pracę. Trudno dyskutować w takiej sytuacji o priorytetach.... Czytaj więcej »
  • Mawia się, że nie ma prostszej formy prowadzenia działalności niż spółka cywilna. Złośliwi twierdzą natomiast, że spółka cywilna jest, jak małżeństwo: łatwo je zawrzeć, gorzej się z niego wyplątać. Rzeczywiście nie stanowi problemu, aby ją założyć, a mogą to uczynić dwie lub więcej osoby... Czytaj więcej »
  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z tych form prowadzenia firmy, które wymagają większego sformalizowania i przygotowania się merytorycznie do wszystkich etapów, aby bez przeszkód ją uruchomić. Pozostajemy do dyspozycji we wszystkich aspektach i niesiemy swoją pomoc, bazując na... Czytaj więcej »

Przyjdź do E-poki rozwijaj swój biznes z profesjonalistami!

Wspieramy:bazadoradcow.plfrankowiec.pl